ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5053670
*
nr 505 3670
Spegel
höjd: 82
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 17:40:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 21:27:16
1
150 kr
26/1 11:50:41
2
150 kr
26/1 11:51:08
2
200 kr
26/1 17:26:41
3
250 kr
27/1 11:17:34
4
300 kr
28/1 13:42:40
5
1.000 kr
28/1 17:30:05
6
400 kr
28/1 17:30:48
6
550 kr
28/1 17:31:53
6
650 kr
28/1 17:32:47
6
750 kr
28/1 17:33:33
6
900 kr
28/1 17:35:54
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 505 3670
Spegel
höjd: 82
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 21:27:16 | 1 | 150 kr |
26/1 11:50:41 | 2 | 150 kr |
26/1 11:51:08 | 2 | 200 kr |
26/1 17:26:41 | 3 | 250 kr |
27/1 11:17:34 | 4 | 300 kr |
28/1 13:42:40 | 5 | 1.000 kr |
28/1 17:30:05 | 6 | 400 kr |
28/1 17:30:48 | 6 | 550 kr |
28/1 17:31:53 | 6 | 650 kr |
28/1 17:32:47 | 6 | 750 kr |
28/1 17:33:33 | 6 | 900 kr |
28/1 17:35:54 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53